Z S C K R
Wydarzenia

Dzień Grecki w ZSCKR w Powierciu

Dzień Grecki w ZSCKR w Powierciu

     Minął miesiąc od naszego powrotu z Grecji. 23 maja mieliśmy możliwość zaprezentowania całej społeczności szkoły naszych umiejętności, kompetencji, doświadczeń i wspomnień zdobytych w ciągu dwutygodniowego pobytu w słonecznej Grecji.

     Uczniowie z technikum gastronomicznego przygotowali greckie potrawy: stifado (gulasz wołowy), fasolada (zupa fasolowa), horiatiki (sałatka grecka) i karydopita (ciasto orzechowe). Greckie jedzonko bardzo wszystkim smakowało. Potrawy były serwowane przez Julię i Wiktora, którzy ubrani w stroje greckich bogów, udzielali informacji o smakach i sposobach przygotowywania potraw.

     Utalentowane muzycznie Zuzia, Gabrysia, Martyna, Wiktoria i Julka zaśpiewały przebój zespołu ABBA - motyw muzyczny filmu MAMMA MIA. Film ten był nakręcony na urokliwej wyspie Skiathos, którą mieliśmy przyjemność zwiedzać w czasie pobytu nad Morzem Egejskim.

     Wszyscy uczniowie uczestniczący w wyjeździe, ubrani w swoje koszulki projektowe udzielali informacji na temat historii, położenia, zwyczajów oraz podstawowych greckich słów. Informacje były zamieszczone również na tablicach znajdujących się na korytarzu szkolnym.

     Dużym zainteresowaniem cieszyła się projekcja zdjęć i filmów. Na kilkuset zdjęciach można było zobaczyć nasz hotel w Leptokarii, plażę, baseny kąpielowe, boisko do siatkówki plażowej, miejsca odbywania praktyk i warsztatów oraz zwiedzane przez nas greckie miasta i miasteczka.

     Dzień Grecki to doskonała okazja do podzielenia się wspomnieniami, ale także najlepszy sposób do mobilizowania naszych młodszych koleżanek i kolegów, aby zadbali o wysoką średnią ocen przedmiotowych i zachowania, co umożliwi im odbycie zagranicznych praktyk i staży zawodowych, realizowanych dzięki udziałowi w programie Erasmus +.

     Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie Dnia Greckiego w naszej szkole.
Opiekunami młodzieży podczas wyjazdu do Grecji byli: Danuta Szwagrzak, Izabela Lorenz-Sikorska, Daniel Kowalczyk.

Poniżej galeria zdjęć z naszej uroczystości.

Galeria zdjęć

Dołącz do społeczności szkoły
Polub nas na Facebooku