Z S C K R
Praktyki i staże

Szkolenie strzeleckie młodzieży ZSCKR w Powierciu

W ramach realizacji ministerialnego „Programu Upowszechniania Strzelectwa na lata 2023-2025” w dniu 15 marca 2024 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu przeprowadzonoszkolenie strzeleckie z wykorzystaniem mobilnej strzelnicy laserowejdla uczniów klas: 5BT i 5PTH oraz 3BB.

Młodzież pod czujnym okiem instruktora strzelectwa sportowegoAkademickiego Związku SportowegoPana Pawła Barbuzińskiego poznawała podstawowe rodzaje uzbrojenia polskich służb mundurowych, budowę poszczególnych jednostek broni oraz zasady bezpiecznego zachowania się na strzelnicy. Następnie przy wykorzystaniu laserowego symulatora strzeleckiego uczniowie z zapałem ćwiczyli:jak przyjąć postawę strzelecką, jak trzymać broń, jak celować i jak poprawnie oddać strzał w różnych, symulowanych sytuacjach, od zwykłego strzelania tarczowego poprzez cele ruchowe, po złożone tory strzelectwa dynamicznego.

Serdecznie dziękujemy Panu Robertowi Woźniakowi - specjaliscie ds. sportu studenckiego Organizacji Środowiskowej AZS Poznań oraz Panu Pawłowi Barbuzińskiemu – insturktorowi strzelectwa sportowego za profesjonalizm i zaangażowanie w realizację szkoleń, które niewątpliwie przyczyniły się dopopularyzacji strzelectwa i upowszechnienia postaw proobronnych wśród młodzieży.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

Dołącz do społeczności szkoły
Polub nas na Facebooku